Baza wiedzy
ZSE Nr 2 > Help Desk > Baza wiedzy

Szukanie w pomocy:

Współdziałanie monitora z ekranem interaktywnym

Rozwiązanie

W każdej sali do komputera jest podłączony monitor i ekran interaktywny (ewentualnie projektor).

Daje to 4 możliwości ustawień:

1. Powielenie obrazu na monitorze i ekranie interaktywnym, czyli uczniowie widzą na ekranie interaktywnym dokładnie to samo, co nauczyciel na swoim monitorze. Takie ustawienie jest w naszej szkole domyślne.
  2. Rozszerzenie obrazu, czyli ekran interaktywny staje się przedłużeniem monitora na biurku. Jeśli więc nauczyciel przeciągnie myszką dowolne okienko poza krawędź monitora, to pojawi się ono na ekranie interaktywnym. Daje to nowe możliwości, np. nauczyciel na swoim monitorze widzi dziennik Librus, a uczniowie w tym samym czasie na ekranie interaktywnym oglądają film (i nie widzą Librusa).
  3. Wyświetlenie obrazu tylko na monitorze.
  4. Wyświetlenie obrazu tylko na ekranie interaktywnym (ewentualnie projektorze).

Jak zmienić powyższe ustawienia:

Należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w wolne miejsce na pulpicie i wybrać "Ustawienia ekranu",

a następnie przewinąć ekran do sekcji "Wiele wyświetlaczy".

Jeśli ktoś woli zobaczyć to na filmie, to zapraszam:

Uwaga: w Auli i sali 43 mamy aż po trzy monitory, które współpracują ze sobą. Z tego powodu został zastosowany inny sposób podłączenia, który umożliwia wyłącznie powielenie obrazu na wszystkich monitorach.

Czy ten artykuł był pomocny? tak / nie
Szczegóły artykułu
Identyfikator artykułu: 102
Kategoria: Komputery